5 Adımda Organik İnstagram Büyüme Stratejileri 2020

Instagram'ın etrafta olduğu yaklaşık on yılda, beslemesi ve uygulaması birçok yinelemeden geçti. Algoritmada yapılan her ince ayar ve yeni özelliklerin kullanıma sunulmasıyla, işletmelerin istikrarlı bir hesap büyümesi sürdürmek için ayak uydurması gerekir.

İnstagram Takipçi Satın Al, Peki nasıl uyum sağlarsınız? Yeni büyüme stratejileri deneyerek ve dahil ederek. Bu parça için, organik Instagram büyüme stratejilerini ele alacağız, ancak bütçeniz varsa reklamlarla destek vermenizi öneririz.

Instagram büyümesini ne tanımlar? Çoğu için bu, sahip olduğunuz ve kazandığınız takipçi sayısıdır. Ancak bu yeni takipçileri elde etmek için, daha fazla hesap katılımı, marka görünürlüğü ve ilgi çekici içeriğin bir kombinasyonuna sahip olmanız gerekir. Aksi takdirde, neden başka biri sizi takip etsin?

Muhtemelen Instagram büyümenizin neye benzediği ve geçmişte neyin işe yarayıp yaramadığı konusunda zaten iyi bir fikriniz var. Büyümeniz durgunsa veya stratejilerinize biraz daha fazla yer vermek istiyorsanız, bu ipuçlarından herhangi birini veya tümünü test etmenizi öneririz.

Yine de Instagram'ın büyümesi hakkında bir not: Satın alınan beğeniler ve takipçiler aracılığıyla büyümeye neden olan hizmetler Instagram'ın hizmet politikalarına aykırıdır. Bu sahte anlaşmalar ve büyüme oranları, hesabınıza yalnızca uzun vadede zarar verir ve hatta hesabınızın yasaklanmasına bile neden olabilir. Hesabınızı büyütmenize yardımcı olması için bir pazarlama ajansı kullanıyorsanız, hizmet için ödeme yapmadan önce ne yaptıklarını kontrol edin.

Tutarlılık anahtardır

Önce temel bilgilere sahip olduğunuzdan emin olalım. Bir Instagram hesabı büyütmek için tüm yumurtalarınızı meşhur sepete koyup viral olmak için tek bir gönderiye güvenemezsiniz. Çoğu gönderi viral olmayacak, bu da yayınlarınızı hedeflediğiniz kitlenin önüne çıkarmak için daha iyi bir yol bulmanız gerektiği anlamına gelir.

Gönderi programınıza, gönderi sıklığınıza ve içerik kalitenize bir göz atın. Neleri iyi yapıyorsunuz ve iyileştirme alanlarınız nelerdir?

Göndermek için en iyi zamanlar rehberimizde, çarşamba günleri 11:00 ve Cuma günleri 10:00 ile 11:00 arasında başlangıç ​​noktası olarak öneriyoruz. En tutarlı etkileşim için, Salı'dan Cuma'ya 10: 00-15: 00 arası en iyi zamanlardır. En iyi zamanlarınız hakkında henüz veriye sahip değilseniz, bu zaman aralıkları başlamak için iyi bir yer olacaktır. Analizlerinize girmenizi ve markanız için yayınlamak için en iyi zamanları bulmanızı öneririz. Sprout Social’ın ViralPost yayınlama özelliği, araştırmanızın eski işlerini ortadan kaldırır ve önceki analizlere göre en yüksek etkileşimi sağlayacağınızı düşündüğünde yayınlar. Bu, Instagram takipçilerini büyütmek için sık sık ve tutarlı bir şekilde gönderi paylaşmaya çalışırken büyük bir zaman tasarrufu sağlayabilir.

Tutarlı bir şekilde gönderi yapmak, takipçilerinizin bir sonraki gönderiyi dört gözle beklemesi için bir beklenti oluşturur. Daha büyük markalar günde birkaç kez gönderi paylaşırken, küçük işletmeler haftada yalnızca birkaç kez gönderi paylaşabilir. Hangisini taahhüt ederseniz edin, bunun tutarlı bir program olduğundan emin olun.

İçerik üretimi ve içerik çeşitliliğine yatırım yapın

Etkileşim artık yayın içi gönderilere düşürülmüyor. Artık Hikaye yanıtları, IGTV bölümlerinin görüntülemeleri ve Hikaye bahsedenler gibi ölçümleri içeriyor. Ve daha fazla içerik türü, katılım oranlarınızı ve dolayısıyla organik Instagram büyümenizi artırmak için daha fazla fırsat olduğu anlamına gelir.

Yalnızca feed içi yayınlar yaptıysanız veya Hikayeleri ara sıra denediyseniz, tutarlılık sağlamak ve bunun için içerik planlamak için haftada birkaç Hikaye kaydetmenizi öneririz. Hikayeleri Instagram takipçilerini büyütmenin bir yöntemi olarak kullanmanın çeşitli yolları sayesinde, kitlenizde nelerin yankı uyandırdığını görmek için bir fırsat.

İçerik kalitesinin ve tutarlı bir şekilde yayınlamanın hesabın büyümesi için önemli olduğu yeterince vurgulanamaz. Daha iyi fotoğraflar ve videolar çekmeyi öğrenmek için zaman harcayın veya bu büyük ama önemli görevde yardımcı olması için bir içerik ajansı veya serbest çalışan fotoğrafçı / kameramanları işe alın.

Promosyonlar ve yarışmalar düzenleyin

Kabul edelim, insanlar ücretsiz veya indirimli şeyleri sever ve bu yakın zamanda değişmeyecek. Ancak pazarlamacıların gönderdikleri her zaman tüketicilerin istediği şey değildir. Bu uyumsuzluk, pazarlamacılar için sosyal içerik oluşturmada kaçırılan fırsatlar olduğu anlamına gelir. Takipçilerinizi büyütmek ve Instagram'daki marka varlığınızı artırmak için yarışmalar ve promosyonlar düzenleyin. Grubunuz ve ortak olduğunuz ve arkadaşlarınızı etiketlediğiniz diğer markalar için hediye için gerekliliklerden birini takip edin. Aylık veya üç aylık gibi hediyelerinizde tutarlıysanız, takipçilerinizin bir sonrakini dört gözle beklemesi daha olasıdır.

Çapraz platformu tanıtın

Kendinizi Instagram'da yalnız bırakmayın. Mevcut takipçilerinizin arkadaşlarını hedeflemeniz gerekirken, dokunabileceğiniz başka izleyiciler de olduğunu unutmayın. Diğer sosyal medya platformlarınızda Instagram hesabınız hakkında ne sıklıkla konuşuyorsunuz? Birçok insanın birden fazla sosyal hesabı vardır ve farklı platformların hepsinin benzersiz güçlü yönleri vardır, bu nedenle Instagram'da Facebook'tan farklı içerik türleri sunmayı ve diğer sosyal kanallardaki takipçileri özel teklifler veya içerikler için Instagram profilinize yönlendirmeyi düşünün. Ayrıca, başka bir şekilde platformun son derece aktif akışında kısa bir ömrü olabilecek Instagram içeriğinin erişimini genişletmek için Pinterest gibi başka bir görsel-yoğun platformu da kullanabilirsiniz.

Sosyal medyanın ötesinde, hesabınızla birleştirebileceğiniz başka dijital alanlar da var. E-posta bülteninize, web sitesinin altbilgisine ve büyük dijital reklamlara göze çarpan sosyal medya düğmeleri eklemek, platformlar arası tanıtım için iyi örneklerdir.

Çevrimdışı, Instagram hesabınızı mağaza içi tabela ve promosyonlara ekleyebilirsiniz. "Instagram takipçileri% 5 indirim kazanıyor!" Gibi kısa promosyonlar ve özel bir QR kodu da mevcut müşterilerin sizi anında takip etmesini sağlayabilir.

Çapraz platform promosyonları fikri, mevcut müşterileri ve marka savunucularını markanıza getirmektir. Bunlar, markanızı tanımayan kişilere reklam göndermekten daha kolay takipçilerdir.

Etkileşim süresini artırın

Zamanınız varsa, Instagram'ınızı organik olarak büyütmenin en denenmiş ve kanıtlanmış yöntemi, hesabınıza aktif olarak katılmaktır. Bu, takipçilerin gönderilerine yorum bırakmak, soruları yanıtlamak ve kullanıcı tarafından oluşturulan içeriği yeniden yayınlamak için zaman ayırmak anlamına gelir.

Takipçilerinizi birbirine bağlamak için sohbetler ve küçük sohbet grupları oluşturmak, Instagram topluluğunuzu oluşturmanın bir parçasıdır. Takipçilerinize yarışmalardan ve şirket duyurularından fazlasını sunabiliyorsanız, sosyal medyanın ötesine geçen sadık bir takipçi kazanma olasılığınız daha yüksektir.

Sonuç

Instagram'ınızı organik olarak büyütmenin birçok yöntemi vardır. Burada yarışmalar ve platformlar arası promosyonlar gibi birkaç tanesini vurguladık. Bazıları daha hızlı büyüme için tasarlanırken, diğerleri - daha fazla katılım süresine yatırım yapmak gibi - sonuç üretmede daha yavaştır. Yukarıdaki stratejilerin bir kombinasyonu, Instagram hesabınızı organik ve istikrarlı bir şekilde büyütmek için sizi iyi bir yere koyacaktır.

İnstagram paketlerimize bir göz atmak ister misiniz?