7 Harikulade İnstagram Story Hileleri [2020]

1. Hikayelerinizi Bir Profesyonel Gibi Tasarlayın

Tasarım, hedef kitlenizi potansiyel müşterilere ve müşterilere çekmede ve dönüştürmede her zaman önemli bir rol oynayacaktır. Ancak tüm tasarım eşit değildir.

Hikayelerinizi oluştururken, grafik tasarım temelleri hakkında sağlam bir anlayışa sahip olmak iyi bir fikirdir, çünkü bunları Instagram Hikayelerinize eklediğiniz her içerik parçasına uygulamanız gerekecektir.

En iyi Instagram Hikayelerinizi oluşturmak için sözleşme, renk, boyut, şekiller, konum, tekrarlama, hizalama, yakınlık ve beyaz alanı nasıl kullanacağınızla ilgili kısa bir hızlandırılmış kursu burada bulabilirsiniz.

Kontrast Kullanımı
Tasarımlar, birbirleriyle kontrast oluşturan iki veya daha fazla unsur içerdiklerinde daha çekici hale gelirler. Kontrast, hikayelerinizde farklı renkler, boyutlar, şekiller ve öğelerin konumlandırılmasıyla kolayca elde edilir.

Renk
Çoğu zaman, en iyi renk kombinasyonunu bulmak dünyada yapılacak en kolay şey değildir.

İşte bunu değiştirecek bir hack: renk tekerleği kullanın.

Tekrarlama
Tekrarlama, bir denge ve uyum hissi yaratır. Bunun nedeni, gözün hızlı bir şekilde kalıpları fark etmesidir. Kalıplar beyne konunun tutarlı ve dolayısıyla neredeyse "öngörülebilir" ve "güvenli" olduğunu söyler.

Hizalama
Doğru hizalama kullanımı, göz için bir uyum duygusu yaratır. Kalıplarda olduğu gibi, iyi hizalanmış içerik, gözün neyi gözlemlediğini hızla anlamasına ve ardından harekete geçmesine olanak tanır.

Yakınlık
Yakınlık, unsurların birbirine göre yerleştirilmesiyle ilgilidir. Örneğin, gövde metniyle birlikte bir başlık kullanmak isterseniz, başlık metne ne kadar yakınsa, paylaştığınız bilgiler arasındaki ilişki hedef kitleniz için o kadar net olur.

Hikayeler söz konusu olduğunda, ekranınıza dağılmış metinler ve devam metni olmayan başlıkların net bir şekilde bağlantılı olduğunu görmek yaygındır. Hikayeler oluşturduğunuzda, daha fazla iletişim kurmak için daha azıyla yönetin.

Mobil ekranlar pek çok bilgiyi paylaşacak kadar büyük değil. Anlaşılması zor bir içerik paylaştığınızda, izleyicileriniz kolayca sola kaydırmalarına ve hikayelerinizi atlamalarına neden olabilecek sürtüşmeler yaşar.

Beyaz boşluk
Beyaz boşluk, göz için denge oluşturmak için kullanılır. Hikayelerinize beyaz boşluk eklemek söz konusu olduğunda, izleyicilerinizin dikkatini belirli bir öğeye çekmeye odaklanın. Bu, bir hikayeye eklediğiniz öğelerin sayısını sınırlayarak en iyi şekilde başarılır.

2. Boya Fırçanızla Heyecan Oluşturun

Bir ürün veya rekabet lansmanı mı planlıyorsunuz? Kitlenizin dikkatini çekmenin ve onları heyecanlandırmanın hızlı ve etkili yollarını mı arıyorsunuz?

Açığa çıkarma hack her ikisini de yapmanıza yardımcı olacaktır.

3. Hashtag'leri Kullanın, Gizleyin ve Hala Bulun

Aramada bulunmak, ancak hashtag'lerinizin hikayelerde çok fazla yer kapladığını mı hissediyorsunuz? İşte bu küçük rahatsızlığı aşmanın iki yolu:

Birinci seçenek: Hashtaglerinizi Karıştırın
Seçtiğiniz resmi yükleyin ve tek renkli bir alana sahip olduğundan emin olun. Hashtaglerinizi saklayacağımız yer burasıdır.

Ardından, hashtag'lerinizi ekleyin ve onları küçültün, ancak çok küçük yapmayın, aksi takdirde Instagram onları tamamen tanımaz ve içeriğiniz bulunmaz.

Hashtaglerinizi harmanlamak için, onları seçin ve renklerini görüntünüzün arka planıyla uyumlu bir renkle değiştirin.

İkinci seçenek: Bunları Diğer Öğelerin Arkasına Gizleyin:
Resminizi yükledikten ve hashtag'lerinizi girdikten sonra, yeniden boyutlandırılan hashtag'lerinizin üzerine başka bir öğe ekleyin.

4. GIF'lerle Hikayeleri Eğlenceli Hale Getirin

GIF'ler, özellikle alakalı olduklarında her zaman kalabalıkları memnun eder. Sizin için GIPHY'ye dönmenizi tavsiye ederiz. GIPHY, dünyanın her yerinden insanlar tarafından günlük olarak daha fazla yüklenen geniş bir koleksiyona sahiptir.

Hikayelerinizde GIPHY GIF'leri nasıl kullanacağınızdan emin değilseniz veya daha önce yapmadıysanız, önce GIPHY uygulamasını yüklemeniz gerekir. GIPHY hem iOS hem de Android kullanıcıları için mevcuttur.

GIPHY kurulduktan sonra, hikayelerinize seçtiğiniz GIF'leri ekleyebileceksiniz.

Bunu nasıl yapacağınız aşağıda açıklanmıştır:

Kullanmak istediğiniz GIF'i bulun ve gönder düğmesine dokunun.

Bir kez daha, en iyi GIF'ler alakalı. GIF'ler, abartılı karakterler içerdikleri veya insan duyguları üzerinde oynadıkları için sosyal medyada da iyi çalışır. Sizinkini seçtiğinizde, hedef kitlenizin kalbini çekmeyi hedefleyin.

5. Metinle İlginç Hikayeler Anlatın

Daha fazla insan hikayelere yöneldikçe, zaman geçirmek için ilginç içerikler arıyorlar. Bu ihtiyacı karşılamanın bir yolu, iyi yazılmış ve sohbet içeriğine sahip resimler ve videolar kullanmaktır.

6. İçeriğinizi Planlayın

Facebook, LinkedIn ve Twitter için sosyal medya araçlarını duymuş olabilirsiniz. Instagram'a da hitap eden bazıları var.

İçeriği planlamak, içerik oluşturma ve strateji taleplerini dengelemenin uygun bir yoludur. Sosyal medya planlama aracı kullanmıyorsanız, çözümleri hakkında fikir edinmek için Later, Hootsuite ve Sprout Social'a bir göz atın. Birini kullanarak kendinize çok zaman kazandırabilirsiniz.

7. Diğer Hesaplardan Ustalıkla Bahsedin

Bahisler, Instagram Hikayelerinde katılımı artırmanın harika bir yoludur, ancak sözlerinizin dikkat çekmesi ve değer görmesi için nazik olmanız gerekir.

Hikayelerinizde bahsetmek istediğiniz kitlelerin dikkatini ve profilini nasıl çekiyorsunuz?

Güçlü pozitif duygu ve imgelemle liderlik edin

Marka sevgisi, özellikle güçlü ve çekici bir görüntüyle birleştiğinde her zaman güçlendirilir.

Buraya tıklayarak hemen instagram takipçi satın al