Bilgisayardan Yasaklı Sitelere Giriş

Bilgisayardan yasaklı sitelere giriş - Web siteleri üzerindeki kısıtlamalar ve yasaklar her zaman can sıkıcıdır ve hükümetler artık içeriği her zamankinden daha fazla sansürliyor. Sansürü aşmanın ve engellenen web sitelerine erişmenin bu kullanımı kolay ve etkili yöntemleri arasında VPN, uzantılar, web proxy web siteleri ve daha fazlasının kullanımı yer alır.

Okulunuz, kolejiniz, üniversiteniz veya ofisiniz Facebook ve Youtube gibi sosyal ağ sitelerine girmenizi engelliyor mu? Burada kısıtlamaları aşmanın ve normal şekilde gezinmenin birkaç yolu vardır, ancak bunları kullanmadan önce lütfen yerel yetkililere danışın. Herhangi bir tür düzenlemeyi ihlal etmenizden biz sorumlu değiliz.

 

1. Proxy Web Sitelerini Kullanarak Anonim Olun

Çoğu zaman profesyonel ortamlarda, işverenler belirli web sitelerine girişinizi kısıtlayarak belirli sınırlar koyarlar. Bu engellenen web sitelerine erişmek istediğinizde, proxy sunucu web siteleri bir kurtarma yöntemi olarak hareket edebilir.

Web'de, web deneyiminizi "sınırsız" hale getiren yüzlerce proxy web sitesi vardır. Bir proxy web sitesi, kullanıcı ve sunucu sitesi arasında moderatör olur. Proxy web sitesi, engellenen siteyi ISS'lerden kamufle eder ve engellenen web sitelerine erişmenizi sağlar. Hemen hemen tüm engellenen siteler için bir proxy web sitesi almak için bir Google araması yapmanız yeterlidir.

 

2. URL Yerine IP Kullanın

Engellenen web sitesi bazen bir URL listesi olarak saklanır ve web sitesinin IP'sini kullanmak birkaç durumda işe yarayabilir. Herhangi bir web sitesinin IP adresini almak için Komut İstemi'nde bir ping domain .com komutu yaparsınız. IP uygulamak, bölgenizdeki engellenen web sitelerine erişmenin basit bir yoludur. Ancak, web sitesi IP'sini de gizlemişse, bu yöntemle açılmayacaktır.

Tek yapmanız gereken bilgisayarınızda CMD'yi çalıştırmak. Ardından, “ping www.websitename.com” yazın ve Enter'a basın. Bu, derhal IP adresini döndürür. Şimdi, bu IP adresini web tarayıcınızın adres çubuğuna girin ve Enter'a basın.

 

3. Kısa URL hizmeti ile yönlendirme

Bazen, göz atmayı düşündüğünüz URL yasaklanabilir, ancak onu daha kısa bir URL'ye sahip başka bir web adresine dönüştürmek, ayarları atlamanıza gerçekten yardımcı olabilir.

 

4. VPN kullanın


VPN veya Sanal Proxy Ağı, cihazınızı internet üzerinden başka bir ağa güvenli bir bağlantıya bağlamanıza olanak tanır. VPN, ev ağınızdan engellenen web sitelerine erişmenizi sağlar ve İnternet protokol adresinizi çok uzaklardaki bir ülkeye yerleştirir. Ayrıca yazılımı indirebilir veya ülkenizde engellenen siteleri açabilirsiniz.

VPN, verilerinizi herkesin koklayıp tanımasını zorlaştıracak şekilde dönüştüren bir tünel görevi görür. Sürekli bir internet deneyimi kullanmak ve keyfini çıkarmak için birçok ücretsiz ve ucuz VPN hizmeti bulacaksınız.

Haberin devamıhttps://tuylas.com/bilgisayardan-yasakli-sitelere-giris-en-kisa-yoldan-gezinin-h1959.html