Instagram Kaybolan Mesaj Modu'nu Aktifleştirdi - Ne işe Yarar

Instagram ve Facebook Messenger artık platformlarında kaybolan mesajlar özelliği alıyor.

Kullanıcılar, 'kaybolan mesaj modunu' açabilir ve otomatik olarak kaybolan mesajlar gönderebilir. Messenger yaptığı açıklamada, mesajların alıcı tarafından görüldükten sonra veya gönderen sohbetten ayrıldığında kaybolacağını söyledi.

Instagram Kaybolan mesaj modunu açmak için, kullanıcılar mevcut bir sohbet dizisinde cep telefonlarını parmakları aracılığı ile aşağıdan yukarı kaydırabilir. Kullanıcılar ayrıca sohbet geçmişinde kalmadan görüntüler, GIF'ler, çıkartmalar ve reaksiyonlar gönderebilirler.

Messenger, birisi kaybolan bir mesajla sohbetin ekran görüntüsünü alırsa, gönderene haber verileceğini belirtti. Bu özellik yalnızca kullanıcıyla bağlantılı kişilerle yapılan sohbetler için etkinleştirilebilir. Kullanıcılar, kaybolma modunda sohbete girmek isteyip istemediklerini de seçebilirler.

Facebook'un sahip olduğu WhatsApp, Kasım ayının başlarında kaybolan mesajlar özelliğini kullanıma sunarak kullanıcıların yedi gün sonra kaybolan mesajlar göndermesini sağladı.

Eylül ayında Facebook, kullanıcıların bu iki uygulamada da iletişim kurmasına yardımcı olmak için Messenger mesajlaşma platformunu Instagram'ın Direkt Mesajı ile entegre etti.

Instagram paketlerimizi inceleyin.