Yayıncıların Bilmesi Gereken 7 Harika Twitch İpuçları ve Püf Noktaları

Twitch, kolayca en iyi canlı yayın hizmetlerinden biridir. Amazon'un sahip olduğu canlı yayın hizmeti, oyun izleyicilerine odaklanmaya başlarken, artık sadece video oyunları izlemek için bir yer değil; artık klasik TV şovlarının yeniden gösteriminden sanatçıların, müzisyenlerin ve şeflerin canlı yayınlarına kadar her şeyi sunuyor. Twitch’in arayüzüyle etkileşim kurmak oldukça kolay olsa da, gözden kaçırmış olabileceğiniz bir sürü kullanışlı özellikle birlikte gelir. Öyleyse, Twitch'i çok kullanan ve birkaç numara daha öğrenmek isteyen biriyseniz, kesinlikle bilmeniz gereken en iyi 12 Twitch ipucunu ve püf noktasını sunduğumuz için okumaya devam edin:

1. Sinema Modunu etkinleştirin

Herhangi bir izleyici için en basit ama bilinmeyen özelliklerden biri Tiyatro Modu. Elbette, her zaman tam ekrana geçebilirsiniz, ancak sinema modu, video akışına tamamen dalmış haldeyken bildirimlerinizi görüntülemenize olanak tanır. Bunu yapmak için, Twitch video oynatıcının sağ altındaki Sinema Modu simgesine tıklamanız yeterlidir. Artık sohbeti görebilirken daha büyük bir görüntüleme alanı ve aksiyona odaklanmaya yardımcı olacak kaygan, siyah bir arka plan elde edeceksiniz.

2. İki Faktörlü Kimlik Doğrulama Ekleyin

Twitch hesabınızda ne yaparsanız yapın, onu korumak, özellikle Twitch’in sanal para birimi olan Bits'i kullanarak alım satım yaptığınızda kullanışlı olacaktır. Çoğu durumda, güçlü bir parola belirlemek yeterli değildir ve Twitch, kullanıcılarına iki faktörlü kimlik doğrulama olanağı sağlar. Twitch'te 2FA'yı kurmak için Ayarlar'a gidin, Güvenlik ve Gizlilik'i seçin ve "İki faktörlü kimlik doğrulamayı etkinleştir" i seçin.

3. Kendi Özel Kliplerinizi Yapın

Demek en sevdiğiniz yayıncının oyun akışının tamamını izlediniz, ancak bunun belirli bir bölümünü arkadaşlarınıza göstermek istiyorsunuz. İşte Clips burada devreye giriyor. Tüm video akışının özel bir klibini kolayca oluşturabilirsiniz. Bunu yapmak için, video oynatıcının sağ altındaki Klipler simgesini tıklamanız veya klavyenizde Alt + X tuşlarına basmanız yeterlidir. Oradan klibinizi yeniden adlandırabilir, düzenleyebilir ve istediğiniz sosyal medya platformunda kolayca paylaşabilirsiniz.

4. Twitch Mobile'da Yalnızca Ses Modunu Kullanın

Twitch, izleyicileri için de hareket halindeyken akışları ve yayınları izlemenizi sağlayan bir mobil uygulama sunar. Ama araba kullandığınızı ve yalnızca belirli bir akışı dinlemek istediğinizi düşünün. İşte burada sadece ses modu devreye giriyor. İOS veya Android'de Twitch mobil uygulamasına sahip olduğunuzda, sadece bir yayın başlatın, ayarlar simgesine basın ve Yalnızca Ses modunu seçin. Artık tüm mobil verilerinizi boşa harcamadan en sevdiğiniz yayının keyfini çıkaracaksınız.

5. Pulse (Twitch’in Sosyal Ağı) kullanın

Pulse, esasen Twitch’in yerleşik sosyal ağıdır ve arkadaşlarınıza ve takipçilerinize resimler, video bağlantıları ve eğlenceli emojilerle birlikte durum güncellemeleri göndermenize olanak tanır. Pulse'ı kullanmak için, Twitch’in ana sayfasındaki büyük Pulse alanına bir metin girmeniz yeterlidir. Ek olarak, Twitch, YouTube, Imgur, Gfycat ve Vimeo'dan gelen bağlantıların tümü desteklenmektedir.

6. Gelişmiş Video İstatistiklerini Görüntüleyin

İzlediğiniz akışın her inek detayını görmeyi sevenlerden misiniz? Öyleyse, sadece ayarlar simgesine basın ve Gelişmiş> Video İstatistiklerini Göster'i seçin. Akış çözünürlüğü ve kare hızından yayının ne kadar bellek tükettiğine kadar her şeyi göreceksiniz. Akışınızın kalitesini yalnızca Ayarlar> Kalite'yi seçerek değiştirebilirsiniz.

7. Önceki Yayınları İzleyin

En sevdiğiniz yayının bitmiş olması, daha sonra yetişemeyeceğiniz anlamına gelmez. Bir yayıncı, izleyicilerinin daha sonra izlemelerine izin vermek için yayınlarını da kaydeder. Arşivlenmiş yayınları izlemek için, tercih ettiğiniz kanala gidin ve Videolar'ı seçin. Yayıncının arşivlediği her şeyi izleyebileceksiniz. Hayranların büyük anlara nasıl tepki verdiğini görebilmek için sohbet odasının bir tekrarını bile göreceksiniz.

Twitch paketlerimize buradan bir göz atabilirsiniz.